Drodzy Rodzice i kochane dzieci!
Mamy nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i spędzacie czas w domu. Nie zapominamy o was w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Przygotowaliśmy dla was zestaw zabaw i ćwiczeń na najbliższe dni, zachęcamy do zainspirowania się. Uważajcie na siebie kochani.
Wychowawczynie
1. W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH
Nie tylko higiena, ale również aktywność fizyczna jest bardzo ważna w ochronie przed chorobami. Każdego dnia w przedszkolu wykonujemy rozmaite ćwiczenia fizycznie. Może w domu też poćwiczycie razem z dziećmi? Załączamy bardzo fajne narzędzie – koło fortuny, które wylosuje Wam ćwiczenia do wykonania. Myślę, że dzieciom taka forma zabawy może się spodobać .
Losowanie ćwiczeń gimnastycznych: https://damianrudnik.com/wychowanie-fizyczne-w-domu-zagraj-w-gre-przedszkole/?fbclid=IwAR070Z79G0uy7EGg8qz4jzlBCmZlzFK1Gcb-AHFbs0soFUa7LYHdC73k2JU
2. PIOSENKI Z RUCHEM I POKAZYWANIEM
Często słyszymy od Was, że dzieci śpiewają w domu piosenki, których nauczyły się w przedszkolu. Załączamy zatem ulubione utwory naszych dzieci – te, które sprawiały im największą frajdę. Każda z tych piosenek jest wzbogacona o pokazywanie lub jakiś ruch – może dzieci Was nauczą, jak się do nich bawimy w przedszkolu? :)
2. Budujemy ciszę – magiczna piosenka, która pomoże Waszym dzieciom na chwilę się wyciszyć. Możecie jej użyć np. przed czytaniem bajki lub położeniem się wieczorem do łóżka. Dzieci na pewno chętnie nauczą Was, jak do niej pokazujemy.https://www.youtube.com/watch?v=tb5TAMjnNvM
3. ĆWICZYMY UMYSŁ
Ćwiczenie umiejętności liczenia, kształtowanie wyobraźni przestrzennej i geometrycznej.
Pomysły, zabawy i zdjęcia pochodzą ze stron:
https://dziecisawazne.pl/sensoryczna-matematyka/
https://eduzabawy.com/pomoce-dydaktyczne/katarzyna-kolodziejska/plansze-matematyczne-z-klamerkami/
https://mojedziecikreatywnie.pl
http://bystredziecko.pl/nauka-pisania-cyferek-dla-dzieci-szablony-z-duza-czcionka/
4. I jeszcze zadanie specjalne dla każdego przedszkolaka:
Zasadź w ziemi z pomocą mamusi lub tatusia dowolną cebulkę i obserwuj jak rośnie. Swoje obserwacje spróbuj narysować - od cebulki do roślinki. Po powrocie do przedszkola przynieś swoją ilustrację wzrostu roślinki.
Życzymy ciekawych i udanych doświadczeń przyrodniczych i plastycznych. Powodzenia!