Tydzień Języków Obcych

2024-10-10

Projekt szkolny

W dniach 30 września - 7 października w naszej szkole trwał Tydzień Języków Obcych. W ramach działań związanych z tym wydarzeniem uczniowie tworzyli plakaty promujące naukę języków obcych, rozmawiali na lekcjach angielskiego i niemieckiego na temat przydatności znajomości różnych języków, stroili klasy zgodnie z wylosowanym krajem i rozwiązywali testy i quizy związane z tymi krajami. Tydzień Języków Obcych zakończyliśmy akademią, której przewodziła myśl, że różnorodność jest przydatna i kraje powinny czerpać wzajemnie ze swoich kultur i tradycji.

Dzięki temu wydarzeniu, uczniowie uwrażliwili się na naukę języków, wzbogacili wiedzę ogólną na temat krajów europejskich i mieli okazję współpracować ze sobą podczas tworzenia dekoracji. W przygotowanie obchodów Tygodnia Języków Obcych zaangażowała się cała społeczność szkolna, natomiast koordynowaniem wszystkich działań zajęła się pani Magdalena Polesiak.