Witamy pierwszoklasistów!

2024-09-05

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

1 września to ważna data dla każdego ucznia, ponieważ oznacza koniec wakacji. W tym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się 2 września, aby rozpocząć nowy rok szkolny 2024/2025. Ten dzień był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli właśnie naukę w naszej szkole. Uczniowie klasy Ia i Ib w obecności swych wychowawców – pani Joanny Gruszki i Małgorzaty Sługi -  złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar Szkoły Podstawowej nr 29  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybniku.  Pierwszoklasiści musieli też wypić sok z cytryny i pięknie się uśmiechnąć. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z tym pierwszym szkolnym zadaniem. Gdy uczniowie i ich rodzice złożyli uroczyste ślubowanie, pan dyrektor Jarosław Salamon dokonał aktu pasowania na ucznia, po którym  pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, rogi obfitości oraz powitalną wyprawkę  przygotowaną przez Urząd Miasta Rybnika.

Uczniom obu klas pierwszych życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy!