Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

2024-06-25

Wręczenie nagród i świadectw.

W tym roku zakończyliśmy naukę już 21 czerwca, jednak uczniowie nie mogli doczekać się chwili, gdy odbiorą świadectwo i rozpoczną się upragnione wakacje. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 składała się z trzech części.

W pierwszej części uroczystości nagrody i wyróżnienia odebrali uczniowie klas I –III. Następnie w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas IV – VIII. W tym roku ponownie przyznano specjalne nagrody w konkursie ,,Mistrz pustego talerza’’, dla uczniów korzystających ze stołówki szkolnej, którzy wzorowo zjadali cały obiad. Dyplomy i nagrody otrzymali też uczniowie za wzorowe czytelnictwo oraz frekwencję. W czasie spotkania wyróżniono również panią Halinę Olborską, która otrzymała tytuł ,,Słonecznego Przyjaciela’’ naszej szkoły. Wśród uczniów honorowy tytuł ,,Słonecznego Przyjaciela” w kategorii Uczeń Roku otrzymała Maja Mielnik. Sportowcem Roku został Patryk Gruszka, zaś w kategorii Talent Artystyczny nagrodzono Laurę Fojcik, która otrzymała także nagrodę jako Wolontariusz Roku. Następnie uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal, gdzie otrzymali świadectwa.

Ostatnia część uroczystego zakończenia roku szkolnego była poświęcona ósmoklasistom, dla których był to ostatni dzień spędzony w szkole podstawowej. Podczas części oficjalnej pan dyrektor Jarosław Salamon dziękował uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za trud włożony w wychowanie oraz edukację. Wręczył też uczniom świadectwa oraz listy gratulacyjne rodzicom. W części artystycznej wystąpili siódmoklasiści, którzy aby godnie pożegnali ósmoklasistów, przyznając im specjalne nagrody w zabawnych kategoriach. Siódmoklasiści wspierani przez zespół wokalny zadbali też o odpowiednią oprawę muzyczną występu. Całą uroczystość zakończyły podziękowania uczniów kierowane do wychowawców i nauczycieli.

Naszym absolwentom życzymy powodzenia, a wszystkim uczniom wspaniałych wakacji!