2024-06-05

29 maja był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, jednak to właśnie tego dnia uczniowie tłumnie wzięli udział w szkolnych zawodach sportowych. Zanim rozpoczęła się sportowa rywalizacja odbyła się ceremonia otwarcia Szkolnego Dnia Sportu, której dokonał wyjątkowy gość – Piotr Kuczera, zawodnik Kejza Team Rybnik. Uczniowie serdecznie przywitali naszego absolwenta, który po raz drugi będzie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Następnie na boisku szkolnym odbył się turniej gier i zabaw, w którym doskonale zaprezentowali się uczniowie klas 1 -4. W tym czasie piątoklasiści rozegrali emocjonujące mecze w unihokeja. Natomiast najstarsi uczniowie rywalizowali, grając w siatkówkę w sali gimnastycznej. Zwieńczeniem szkolnych zawodów był bieg na dystansie 400 i 600 metrów, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas.

Na zakończenie sportowych zmagań na uczniów czekały medale i puchary oraz poczęstunek.

Gratulujemy wyróżnionym sportowcom i dziękujemy wszystkim za udział w Szkolnym Dniu Sportu!